Volt

Chevrolet – Volt

Teknoloji

Araç türü: 5 kapı, 4 yolcu kapasitesi, önden çekiş
Batarya: 16 kWh lityum-iyon sıvı soğutmalı şarj edilebilir batarya
Batarya menzili: 40-80 km (sürüşe ve yol koşullarına göre değişebilir)
Batarya şarj süresi: 4 saat (230 Volt 16A ile) (1)
Toplam menzil: 500 km’ den fazla (jeneratörü kullanarak)
Uzaktan çalıştırma: Anahtarsız çalıştırma
Frenler: Elektro hidrolik, ABS’li ön/arka havalandırılmış diskler
İlk 60 km’ deki CO2 emisyon değeri: 0 g/100 km (2)
Maksimum hız: 161 km/s
Güç: 111kW / 150hp, 368 Nm – anlık tork
Garanti: 8 yıl, 160,000 km.

Daha fazla özgürlük

Günümüzdeki elektrikli araçlarda, sürüş sırasında gözünüzün sürekli şarj göstergesinde olması gerekir. Batarya hızla biter ve sizin en yakın şarj istasyonuna ulaşmanız gerekir.

Volt farklıdır

Chevrolet Volt’u hareket ettiren Voltec® eletrik motoru gücünü sürekli olarak yüksek teknolojili su soğutmalı Lityum-iyon bataryadan alır.

Chevrolet Volt’u sıradan elektrikli otomobillerden ayıran özellik ise batarya bittiğinde devreye giren ve menzili 500 km.ye kadar çıkartabilen 1.4 litre yüksek verimli benzinli motorlu elektrik jeneratörüdür.

Chevrolet Volt nasıl çalışır ?

Chevrolet Volt’u standart şehir elektriğinin prizine takıp 4 saat şarj edin. Böylece 80 km.’ye kadar sıfır emisyon ile yolculuğa hazırsınız. Ardından menzil uzatıcısı ile 500 km’ye kadar yolunuza devam edebilirsiniz.

Batarya bittikten sonra siz sürüşünüze devam ederken 1.4 litrelik motora sahip ses yalıtımlı jeneratörü devreye girer, siz yolculuğunuza devam ederken bataryayı şarj ederek size konforlu sürüşe devam etme imkanı sunar.

Batarya bittikten sonra LCD ekranda jeneratörün devreye girdiğini görürsünüz. Size sadece yola devam etmek kalır.

Chevrolet Volt’u hareket ettiren Voltec® eletrik motoru jeneratör tarafından tekrar şarj edilmekte olan bataryalar ile beslenmeye devam edecektir.

Chevrolet Volt’ta geri dönüşüm sağlayan yenilikçi fren teknolojisi kullanılmaktadır. Fren yapıldığında ortaya çıkan enerji tekrar bataryalara aktarılarak bataryaların ve menzilin uzatılması sağlanır.

Tüm bu üstün teknolojilerin beraberinde Chevrolet Volt’u kullanmak bir o kadar kolaydır. Alışmış olduğunuz sürüş konforunu Chevrolet Volt’ta da bulabilirsiniz.

2 Replies to “Volt”

Bir cevap yazın