0-Kapak

Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Fiyatları

Yeni bir otomobil almak isteyen ama aklının köşesinde elektrikli otomobillerde olanlar için ülkemizde resmi olarak satışta olan modellerin anahtar teslim satış fiyatlarını sizler için araştırdık.

Elektrikli otomobil fiyatlarını sizlerle paylaşmak için hazırladığımız bu yazıda fiyat konusuna girmeden önce sizlerle çok önemli bir konuyu paylaşmak istiyouz. Elektrikli otomobiller teşvikli olarak satılamtadırlar ve bu sebeple ÖTV oranları düşüktür satın almak istediğiniz otomobil modelinin fiyatını incelerken bu ayrıntıyıda mutlaka göz önünde bulundurunuz.

Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri Fiyat Listesi

 

  • BMW İ8 225 Bin Euro
  • Tesla Model S P100D 190 Bin Euro
  • Tesla Model X100D 150 Bin Euro
  • Jaguar İ-PACE 88 Bin Euro
  • BMW İ3 56 Bin Euro
  • Renault Zoe 26 Bin Euro

 

Listede yer alan fiyatlar anahtar teslim fabrika satış fiyatları olup, bu fiyatlar belirtilen modeller için başlangıç fiyatlarıdır. Satın almak istediğiniz elektrikli otomobil modelinin donanım özellikleri ve opsiyon seçeneklerine göre bu fiyatlarda artışlar olacaktır. Bu konudaki kesin bilgiyi ilgili markaların satışının yapıldığı galerilerden alabilirsiniz.

 

Listede yer alan otomobillerin içinde en yüksek fiyata sahip BMW İ8 modeli ülkemizde satışta olan en pahallı Hibrit elektrikli otomobil modeli olarak dikkat çekiyor. Piyasaya çıktığı günden beri en çok ilgi çeken modellerin başında gelen BMW İ8 225 Bin Euro Satış fiyatına Sahip.

Listede 2. Sırada yer alan Tam elektrikli amerikan Telsa Model S P100D ise 190 Bin Euro satış fiyatı ile yeni sahibini bekliyor. Bu model sunduğu üstün performans ve teknolojik özellikler ile kendisine sahip olanlara yepyeni bir otomobil deneyimi yaşattırıyor.

Listenin 3. Sırasında da yine Tesla’nın elektrikli SUV modeli olan X100D yer alıyor. Bu model 150 Bin Euo’luk fiyat etiketi ile bir çok ünlünün garajında yerini almış durumda. Bu model ayrıca piyasaya çıkan ilk elektrikli SUV olma özelliğini de taşıyor.

 

Listeye 4. sıradan yeni giren Jaguar’ın SUV I-PACE ise tanıtım lansmanında Tesla Model X ile yaptığı müthiş şov ile bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. 88 Bin Euro’luk fiyat etiketi ile rakiplerinden hayli uygun bir fiyata sahip olan araç ülkemizde iyi bir satıl performansı yakalayacak gibi görünüyor.

Listemizin 5. Sırasında ise BMW’nin günlük kulanım için tasarlanmış İ3 model yer alıyor. Her ne kadar varlığı abisi İ8’in gölgesinde kalsa da 56 Bin Euro’luk uygun fiyatı ile bir çok kişi tarafından rahatça tercih edilebiliyor.

Listemizin 6. ve son sırasında ise BMW İ3’ün ülkemizdeki tek rakibi Renault Zoe Yer alıyor. 26 Bin Euro’luk süper uygun fiyatı ve sınıfında rakipsiz olması sebebi ile bu araç için elektrikli otomobil almak isteyen orta gelirlilerin tek seçeneği diyebiliriz.

Piyasada sıfır olarak satışta olan bu araçların dışında bu modeller ve üretimden kalkan bazı elektrikli otomobillerin satışı hala devam ediyor. Renault Fluence ZE, Renault Twizy, Opel Ampera gibi modeller hali hazırda piyasada ikinci el olarak satılmakta ve fiyatları da gayet makul durumdadır.

Satın almak istediğiniz elektrikli otomobil modeli ile ilgili merak ettilerinizi konu altına yorum yaparak sorabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılı itibariyle piyasada satışta olan elektrikli otomobil modellerinin fiyatlarını sizlerle paylaşmak için hazırladığımız bu yazımızı beğendiyseniz sosyal medya’da bizi takip ederek ve bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere DESTEK olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın