elektrikli-bmw-i3-inceleme

Tipsiz Afacan BMW-İ3

 

OLAĞANÜSTÜ YENİLİKÇİ.

BMW i3’ün megakent ortamı için uyumlu ve sürdürülebilir tasarımı, onu şehir hayatı için mükemmel bir otomobil olarak karşımıza çıkarıyor. Karbon temelli yakıtlar kullanmadan Sadece elektrik enerjisi ile çalışan ve sürdürülebilir, emisyonsuz mobilite gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış otomobil, yolculuk yapmanın en akıllı ve faydalı yöntemini gerçeğe dönüştürür. Otomobil her detayın amacına uygun olarak optimize edildiği, entegre ve uyumlu bir konsepti temsil etmekte. Bu konsept işlevsel açıdan dinamik bir dış tasarım, içeride ise kullanışlı ve sade bir görünüm olarak karşınıza çıkıyor…

elektrikli-bmw-i3-inceleme-2

 

BMW i serisi vizyon sahibi bir otomobil ve sürdürülebilirliğe yönelik tutarlılıkla karakterize edilen yeni bir premium mobilite anlayışını simgeler. BMW i otomobillerinin ilham veren, geleceğe yönelik tasarımı bu özelliği her yönüyle keşfedilecek bir şey haline getirir. Otomobillerin yenilikçi teknolojisini özgün bir şekilde görselleştirir ve hafiflik, güvenlik ve verimlilik gibi değerleri dış ve iç tasarıma aktarır. Bu sayede, otomobillere kendi benzersiz kimliğini veren eşsiz bir estetiğe ulaşılır. BMW i otomobillerin sürdürülebilirlik ve verimlilik arzusundan doğan tasarımı, temiz, saf, homojen ve aynı zamanda dinamiktir. Keskin kenarların seyrek kullanımıyla vurgulanan düz yüzeyler, tek parça dökme şeklinde görünür. Bu durum işlevsel detaylarla ve yenilikçi çözümlerle bağlantılı olarak otomobillerin geleceğe dönük tasarımını açık biçimde formüle eden, heyecan verici modern bir tasarım diliyle sonuçlanır.

elektrikli-bmw-i3-inceleme-3

 

Dinamik ve kompakt orantılar BMW i3’ün manevra becerisini gözler önüne serer. Yandan bakıldığında cam tasarımı ve kapı eşikleri dinamik bir form oluşturur. Akıcı silueti ve uzun aks aralığı, yolcu bölümünde ferahlık sağlarken, otomobilin ön ve arka kısmındaki kısa dış mesafeler en dar yerlere bile park etmeyi kolaylaştırır. Karşılıklı kapılar yolcu bölümünün açık tasarımına rahat erişim sağlar.

BMW i3’ün özellikle karakteristik bir niteliği olarak tavandan arka kısmına uzanansiyah kuşak” adı verilen şerit, otomobile özellikle hafif bir görsel performans sağlar. Akıcı çizgilerden oluşan tipik BMW i tasarımı arka kısımda pencere yüzeylerinin birbiriyle birleşerek oluşturduğu formlarda gözlenebilir ve özellikle çok iyi bir genel görüş sunar. Büyük 19 inç jantlar dönme direncini azaltır ve aerodinamik detaylarla birlikte en üst düzeyde verimliliği sağlar.

Bir cevap yazın