01-rimac-c-two-geneva-1

Yeni Araba Almak için Araştırma Yapmak

Günümüzde yeni araba almak herkesin ihtiyaç listesinde en başa koyduğu konulardan birisidir. Söz konusu sıfır araç satın almak olunca piyasada birçok model ve kampanya mevcut. Birçok kişi model araştırması fiyat araştırmalarından sonra kendisine en uygun aracı seçip satın alır. Ancak her araç alma fikri olan kişinin de en çok dert yandığı konu aldığı aracın ihtiyaçlarına ne kadar uygun olacağı ve satın alma sonrası destek konusudur. İnsanlar araçlardan ne kadar iyi anladığını düşünse de birçok kişi yapılan birkaç hile ile hiçbir şeyin farkında olmadan ihtiyaçlarını karşılamayacak bir aracı satın alabilir. Bu tarz konulardan başı çok ağrıyan insanlar buna çözüm olarak sıfır araç almayı tercih eder ki bu birçok kişiye göre en sağlam ve en kesin tercihtir. Yeni bir araba almak birçok konuda avantajlıdır. Mesela hasar derdiniz olmaz, belirli bir süre yetkili servis konusunda sıkıntı çekmezsiniz, aldığınız araç her zaman üst düzey performans gösterir.

www.sifiraracal.com sitesini kullanarak bütçenize göre ve istediğiniz özelliklerde araç modellerini karşılaştırarak, satın alabileceğiniz en uygun aracı rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Sıfır Araç Al internet sitesi sizlere sıfır ve ikinci el binlerce aracı marka, model ve özelliklerine göre arama ve karşılaştırma imkânı vermesinin yanı sıra beğendiğiniz araçlara teklif vermenize de olanak sağlamaktadır.
Sitede yer alan bütün araçların teknik bilgileri ayrıntılı olarak siteye eklenmiş olup bunun yanında araçların donanım bilgileri ve expertiz raporu da sitede yer almaktadır. Araç görselleri ise yüksek çözünürlük ve kaliteye sahiptir bu sayede satın almak istediğiniz aracın genel görüntüsü ile ilgili galeriye gitmeden fikir sahibi olabilirsiniz. Beğendiğiniz ve daha ayrıntılı bilgi almak istediğiniz bir araç olduğunda ise site üzerinden satıcı ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Sıfır Kilometre Bir Araç Satın Almak ?

Bir aracın sıfır kilometrede kullanılmaya başlanması, ilk gaza basış ve yol hakimiyetini ilk test ediş birçok araç sevdalısının en keyif aldığı andır. Aracın hiçbir sorunu olmadan tüm işlevlerini full performansta yapması ve konforunun üst düzey olması her insanın arabaya ısınmasında büyük rol oynar. Sıfır araç alacak kişiler genel olarak büyük galeriler veya markalarının satış ofislerinde örnek modelleri test eder. Birçok firma test sürüşlerinden ücret almaz hatta test sürüşü için müşterilerini teşvik eder. Test sürüşlerinde şoför koltuğuna oturan müşteriye araçla ilgili tüm bilgi yolcu koltuğunda oturan satış danışmanı tarafından ayrıntılı bir biçimde anlatılır. Araçla ilgili şüpheye düşerse müşteri başka araçların deneme sürüşlerine katılabilir. Deneme sürüşünden sonra hangi aracı alacağına karar veren müşteri firma veya galeri ile ödeme ve sigorta gibi işlemlerde belgelerin hazırlığına koyulur. Birçok firma araç sigortası ve kasko hizmeti sunarken müşteri tercihine göre bunu kendi belirlediği sigorta firmalarında da yapabilir. Ödeme işlemlerinin ardından aracın sıfır hali ellerinde mevcut ise satın alan müşteriye araç teslim edilir ve müşteri aracına gönül rahatlık ile binerek yola koyulabilir. Eğer araç ellerinde mevcut değilse müşteriye temin süresini bildirir ve teslimat ile ilgili kontrat imzalanır. Araç firmaya tedarikçi fabrikadan teslim edilince müşteri telefon yolu ile çağrılır ve müşteri aracını teslim alır. Garanti süresi içerisinde de herhangi bir durumda tedarikçi firma ile iletişime geçerek mağduriyetini giderebilir.

İkinci El Araç Satın Almak

Sıfır araç satın almak birçok konuda avantajlı olsa da ikinci el araç satın almakta belli durumlarda insanlara cazip gelebilmektedir. Özellikle tasarım ve özellik konusunda arabaların her sene değişik modellerle piyasaya çıkması insanların kafasında değişik sorular oluşmasına neden olabiliyor. Maddi konularda sıkıntı yaşayan kişilerde ikinci el araçlara yönelebiliyorlar ama bu durum oldukça sıkıntılı bir sürece dönüşebiliyor.
İkinci el araç satın alırken almak istediğiniz arabanın bütün özelliklerinin çalışıp çalışmadığını satın almadan önce iyi bir şekilde kontrol etmeniz gerekmektedir. Gözünüzden kaçan bir konu olursa satın almadan sonra bunu telafi etmek maddi açıdan tamamen sizin sorumluluğunuza kalıyor. İkinci el araçların kaza ve boya durumlarını da iyi araştırmak gerekmekte, şasi numarası ve plaka bilgileri ile SMS yolu ile bu bilgiler kolayca sorgulanabiliyor.
İkinci el araç satın alırken bu konularla uğraşmak istemeyenler için ise expertiz raporu ile araç satan güvenilir yerleri tercih etmeleri satın aldıkları araç ile ilgili ilerleyen yıllarda sorun yaşamamaları adına son derece önemli bir konudur.

Bir cevap yazın