oto ekspertiz

Oto Ekspertiz Bayilik Nasıl Açılır ? Avantajları Nelerdir ?

Türkiye’de popüler bir sektör olan ikinci el araç alım satım süreçleriyle alakalı olarak günümüzde çok yaygın biçimde oluşturulan alanlardan biri de tabi ki oto ekspertiz hizmetleri veren firmalar oluyor. Alıcı tarafından manuel şekilde araç hakkında kozmetik durumlar haricinde araç arıza tespiti yapmak pek mümkün olmuyor. Hal böyle olunca satıcı araçtaki herhangi bir kusuru gizlemek istediğinde, alıcı ise bunu teknik olarak otomasyon kullanmadan görmeyi isterse bu pek mümkün olmamaktadır.

Bu ve benzer durumlarda araçla ilgili olarak alım satım süreçlerinde araç temiz olması, aracın hasarlarının %99 oranında belirli makinelerden geçirilerek gösterilmesi gibi oto ekspertiz hizmetleri ve raporu sunan firmalar bulunur. Güvenli, marka olmuş markalarla günümüzde pek çok bireysel ve kurumsal firmalar çalışarak hizmet almayı hedefler.

Yeni bir araç alımıyla ilgili olarak manuel ya da otomatik kontroller bulunmaktadır. Bu açıdan baktığınızda da yeni bir araç almak istediğinizde araçların uzmanına gösterilmesi noktasında kişi değil doğrudan bilgisayar ile kontrol etmek mümkündür.

Oto ekspertiz makineleri ile kontrol edilen bir araç, en iyi şekilde raporlaması çıkartılarak sizlere verilebilir. Belirli firmalardan güvenerek alınabilir bu destek sayesinde de her zaman içiniz rahat şekilde araçla ilgili alım veya satım sürecini işleyebilirsiniz.

İkinci El Araçlar İçin Oto Ekspertiz Hizmetler

Her araca doğrudan oto ekspertiz uygulanması doğru değildir. Genellikle bu hizmet sektörünün hedef olduğu alan doğrudan ikinci el araçların alım satım süreçleridir. Dolayısıyla araç ekspertizlerinde de ikinci el araç için uygulanan bu hizmet türünde de detaylı bilgi bulunmayan ya da şüphe duyduğunuz bilginin doğrulanması için bu tip konularda direkt oto ekspertiz hizmetlerinden yararlanmak mümkün olacaktır.

Ekspertiz hizmetiyle beraber günümüzde alıcıya ve satıcıya rapor sunulabilir. Bu raporda araçla ilgili tüm hasarlar yer aldığı gibi, araç hakkında hem iç hem de dış durumlarında ne olduğu, aracın temizliği, mekanik durumu, hasar bölgeleri vb. pek çok alana incelikli olarak bakılmaktadır.

İnsan hatası göz önünde bulundurulduğunda bilgisayar üzerinden bunun yapılması, otomatik olarak kusurun ya da hatanın aza indirilmesi önemlidir. Böylelikle güvenin seviyesi de artırılmış şekilde bilgisayar üzerinden yapılan raporlama ile araca ait tüm ekspertiz süreçlerinin en iyi şekilde tamamlanması sağlanır. Oto ekspertiz işlemleriyle beraber araç almak isteme fikrinizi olumlu ya da olumsuz olarak netleştirmek de bu aşamada önemli olur.

Oto Ekspertiz Bayiliği Avantajları

Bu alanda bir müşteri değil doğrudan bayilik almak isterseniz marka güvenilirliğini sağlamış olan kişilerle görüşebilir, en iyi şekilde de hizmeti sizin aracılığınızla sağlayacağınız bir bayiliği alabilirsiniz. Alıcı ve satıcı tarafında önemli bir işlem olan oto ekspertiz işini yapmak istediğinizde birbirinden farklı kontrol türlerinin olduğu makinelerle beraber bu hizmetten yararlanılmasını müşterilerinize sağlayabilirsiniz.

Süspansiyon kontrolleri, araç hakkında fren kontrolleri, sıkma değerleri kontrol edilirken 4 teker üzerinde araç dengesiyle ilgili de detaylı kontroller sağlanması gereklidir. Bununla beraber fren testi dışında dynometre denilen motor kondisyon testleri de yapılarak motorda bulunan tüm aksaklıklar, aksamla ilgili sorunlar teste tabi edilerek çıkartılmış olur.

Oto ekspertiz bayilik hakkında alanında uzman markalardan teklifler alabilir, Franchise için iletişim kurabilirsiniz. Hospitacar, şu anda oto ekspertiz açmak isteyen kişiler için bayilik ücreti almıyor, yapılan cirodan pay almıyor ve bu sayede bayilik açmak isteyen herkese %100 kazanç kapısı oluyor.

İnternet sitesinde bulunan bayilik başvurusu formu ile kişisel bilgileri doldurduktan sonra bayilik talep ettiğiniz şehir, semt, tesis alanı ve daha pek çok bilgiyi yazabilirsiniz. Bununla beraber detaylı bilgiye de internet sitesinden doğrudan ulaşabilirsiniz.