Motorsiklet

Mission-R-4

 

Mission R

Otomobilin elektriklisi olur da motosikletlerin olmaz mı. Dünyayı değiştiren önemli buluşların kuluçka merkezi kaliforniya silikon vadisinde elektrikli araçlar üzerine araştırma-geliştirme faaliyetleri yürüten Mission Motors firması sektörde daha rahat hareket alanı bulabilecekleri motosiklet piyasasına geçerek 2 yıllık bir Ar-Ge sürecinden sonra Mission R’yi geliştirdiler.

IMGP0771

 

600 cc’lik motorlarla aynı hıza sahip prototip elektrikli motosikletlere özel laguna seca yarışına katılıp 1:31.3 lük derecesiyle kendisine en yakın rakibine 13 saniye gibi rekor bir fark atarak yarışı kazandı. Bu yarıştaki zaferleri onları cesaretlendirmiş olacak ki şirket bu modeli 2014 yılında piyasaya sürme hazırlıklarına başladı…

Jay-Leno-MissionR (3)

Kompakt Yapı : mühendisler 250 kg’lik motosikleti benzinli modellerle aynı büyüklükte tasarlamış, Motor aynı zamanda süspansiyonu ve aksı tutan arka çatal olarak görev yapıyor.

Göstergeler : 5 inç’lik ekran da hızı, batarya durumunu, enerji tüketimini, Navigasyonu ve hava durumunu görmek mümkün.

Daha Fazla Beygir Gücü : AC endüksiyon motoru 150 beygir güç üretiyor. Sıradan motorların aksine hızlanması gerekmediğinden maksimum torku ANINDA sunabiliyor.(bütün elektrikli araçların ortak özelliği). Motosiklet saatte azami 240 KM hız yapabiliyor ve 100 KM hıza 3 sn de ulaşabiliyor.

Daha Keskin Dönüşler : mission R o kadar inceki ( sadece 77,5 cm) çoğu sokak motosikletinden 5 ile 10 derece daha fazla toplamda 55 derece yatabiliyor. Bu açının fazlalığı, motosikletin daha yüksek hızlarda viraj alabailmesini sağlıyor.

Daha Uzun Sürüş : Fiyata ve istenilen menzile göre 3 farklı batarya seçeneği var. 12 KWh’lık küçük model 170 KM yol alabilirken orta menzilli 15 KWh’lık model 192, 17 KWh’lık büyük model ise 225 KM hıza ulaşabiliyor.

Hava Atmak İçin : Motosikletin dahili HD kamerası var ve kayıt yapabiliyor bu kaydı cep telefonu bağlantısı sayesinde anında internette paylaşabiliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın