twizy-ne-zaman-turkiyede-satisa-cikacak

Renault Twizy Nisan 2014’te Türkiye’de Satışta

 

Türkiye Mini Elektrikli Araba Twizy İle Nisan’da Tanışacak

Türkiye’de Satışa Sunulan Tek % 100 elektrikli araba olan Fluence Z.E. ile kayda değer bir başarı yakalayamasa da bu sektördeki ilk ciddi adımın sahibi olarak tüketicinin gözünde kalıcı bir yer edinen otomotiv devi Renault ikinci büyük adımını tüketicilerin şehir içi kullanım beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak bir araçla yapıyor.

Nisan Ayında Tüketici ile buluşacak olan Twizy ; Görünüm olarak normal bir otomobilden oldukça farklı bir şekle sahip olsa da oldukça sevimli olan bu mini otomobil görünümüyle gençleri, ekonomik ve uzun süre dayanan batarya süresiyle yetişkin kullanıcıları, Fiyatıyla ise tüm elektrikli otomobil meraklılarının ihtiyaçlarına cevap vermek için ideal bir modele benziyor…

twizy-cargo-kargo-yuk-tasima-sehir-ici

Bu araba için minik sıfatını kullanmamız sizi aldatmasın. Bu küçük araç yolcu taşımanın yanında 31 dm^3’lük bagajında yükte taşıyabiliyor ki elektronik cihazlarınız (laptop,tablet,kamera,v.b.) yada alışverişlerinizde size gerekenden fazlasını vaadediyor … Ayrıca şehir hayatının en kötü yanlarından biri olan park sorununu bu araçla bir nebze olsun aşabileceksiniz.

twizy-renault-bayan-kullanici

Elektrikli araba kavramıyla tanışmak isteyen Bayan kullanıcılar için ise bu otomobilin aranılan ilaç olduğunu söylemek mümkün.Zira bayan otomobil kullanıcırın en büyük sorunlarına çare olabilecek özellikler bu modelde : Sessiz, Ekonomik, Kullanımı rahat, Park Sorunu Neredeyse Yok, Tasarım olarak da oldukça sevimli olan bu modellerin özellik olarak da yeterince tatmin edici olduğunu belirtmekte fayda var…

twizy-ozellik-turkiye-fiyat

Özellik :

Öncelikle Bu modelin 3 versiyonu olduğunu belirtelim…

Özellik olarak aynı olsalar da araçların tasarımında ufak tefek farklılıklar bulunmakta, araçlar da 13 Hp’lik bir elektrik motoru kullanılmış ve bu motorlarla araçlar saatte 80 km hıza ulaşabiliyor. Ağırlık olaraksa araçların boş ağırlıkları 470 Kg civarı ve taşıma kapasiteleride 115 Kg, Araçların menzilleri ise 100 KM civarı, Şehir içi kullanım düşünüldüğünde bu rakam oldukça iyi bir rakam.

twizy-ozellik-performans-hiz-model

Bir cevap yazın