dacia-manifesto-1

Dacia Manifesto ile Elektrikli Araçlar Araziye Çıkıyor

Şehir için kullanımda büyük markaların her gün yeni bir model çıkardığı elektrikli araç piyasası artık yeni hedeflerle ticari ve arazi araçlar içinde yeni modeller geliştirmeye başlıyorlar. Bunun en son ve güzel örneği ise Dacia tarafından geliştirilen elektrikli arazi aracı manifesto oldu. Bu model her ne kadar satışa sunulmayacak olsa da ilerleyen yıllarda üretilecek modeller için bu konsept aracın ilham kaynağı olacağı şirket yetkilileri tarafından ifade edilmektedir<.

Henüz konsept aşamasında olan bu araç sade yapısı ve güçlü özellikleri ile özellikle doğa tutkunlarının ilgisini çekmeyi şimdiden başardı, Konsept aşamasında olduğu için fiyat konusunda henüz kesin bir açıklama yapılmayan bu model için açıklanan ve ilgi gören bazı teknik özellikler ise aşağıdaki gibidir.

Dacia Manifesto Özellikleri

Tasarım olarak buggy modellerine benzeyen Kapı ve pencereleri olmayan bu model doğası gereği 4 tekerden çekiş özelliğine sahip, zorlu arazi şartları ile başa çıkabilmesi için büyük tekerlere sahip ve yerden oldukça yüksek olan bu aracın aydınlatma sistemleri ise yine oldukça başarılı, ön tarafta kaput boyunca uzanan aydınlatma sistemlerinin yanında tamponun alt bölümlerine sis farları da yerleştirilebilmekte, Çekici vinci bulunan bu aracın lastikleri ise hava içermeyen yeni nesil dolgusuz ürünlerdir. Koltuk kılıfları çıkarılarak uyku tulumu olarak kullanılan bu aracın tavanı ise yük taşımak için elverişli bir şekilde tasarlanmış ve bir çok bağ yeri bulunmaktadır, aynı şekilde aracın arka bölümü de mola yerlerinde masa olarak kullanılacak şekilde dizayn edilmiştir.

Aracın iç bölümü de doğa severlerin dikkatini dağıtmayacak şekilde oldukça sade olarak tasarlanmış basit bir hız göstergesi ile araç bilgileri ekrana yansıtılmıştır. Direksiyonda yer alan kontrol tuşları ise aracın kullanımını kolaylaştırarak sürüş hakimiyetini oldukça arttırmıştır.

Bir cevap yazın